sonna

Akcie a reportáže

MDD v Rožňave

28.05.2016

Košice 24. máj 2016

Na výlet z Košíc do Rožňavy  a do Betliara sa môžete odviezť historickým vlakom

Aktivisti z košického Klubu historických koľajových vozidiel pozývajú rodičov a deti pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na jazdu historickým vlakom z Košíc do Rožňavy. Neprehliadnuteľná súprava červených „Hurvínkov“ vyrazí z hlavnej železničnej stanice v sobotu 28. mája o 8:00. Cestujúci sa môžu tešiť na bohatý program.

Rodičia spolu s deťmi môžu na vlastnej koži zažiť ako sa cestovalo kedysi na drevených laviciach a vo vozni, kde vykurovanie zabezpečuje piecka na tuhé palivo. „Do Rožňavy dorazíme pred 10:00 hodinou. Navštívime Banícke múzeum, prezrieme si centrum mesta s výkladom sprievodcu a tí zdatnejší môžu vystúpiť na mestskú vežu, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto,“ pozýva Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel. Počet miest je obmedzený. Záujemcovia si môžu už teraz svoje miesto rezervovať na rezervaciekhkv@gmail.com Viac informácií nájdete na www.khkv.sk

Okrem jazdy z Košíc ponúkame pre Rožňavčanov kyvadlovú jazdu (tam a späť) do Betliara. Ak si chcete na vlastnej koži vyskúšať, ako sa cestovalo kedysi na drevených laviciach, môžete si v sobotu 28. mája vybrať z dvoch odchodov: zo stanice ROŽŇAVA MESTO odchádzame o 9:50 alebo o 14:22. V Betliari sa zdržíme cca 15 min. a vraciame sa späť do Rožňavy.

Červené Hurvínky s nezameniteľným dreveným interiérom boli kedysi symbolom osobnej prepravy v Československu. Po 2. svetovej vojne ich za tri roky produkcie vyrobili takmer 550 kusov. Stali sa najrozšírenejším motorákom tej doby a v prevádzke vydržali vyše 30 rokov. Dnes ich opäť vídať na mimoriadnych nostalgických jazdách.

Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickými motorákmi M 131.1125 a M 131. 1538 známymi aj ako „Magda a Ľubka“ po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

Ponuka jázd

Prepravný poriadok nostalgických vlakov ŽSR  TU

Klub historických koľajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach

Hanojská 4, 
040 13, Košice

Tel: +421 902 104 756
E-mail: khkv@khkv.sk


Historický osobný motorový vozeň M 131.1538 "Ľubka", zrekonštruovali dobrovoľníci z KHKV a zamestnanci firmy Renova, Autodoprava Peter Ferenc a spoločnosť Zastrova,

za finančnej podpory projektu:

Terra Incognita

Košického samosprávneho kraja.