sonna

Akcie a reportáže

Motorákom na Slanský hrad

10.03.2016

Košice 3. marec 2016

Historický jarný expres vás odvezie pod Slanský hrad
Prebúdzajúcu sa jarnú prírodu, nenáročnú túru a prepravu historickým vlakom na drevených laviciach ponúka Klub historických koľajových vozidiel z Košíc. V sobotu 19. marca  vypraví prvý jarný expres z Košíc do Slanca. Na nenáročnú turistiku na hrad Slanec pozývajú najmä rodiny s deťmi.
Historická súprava červených motorákov vyrazí z košickej hlavnej železničnej stanice v sobotu 19. marca o 8:45. Počet miest je obmedzený. Odporúčame si miesta rezervovať včas na rezervaciekhkv@gmail.com, prípadne na stránke klubu na www.khkv.sk
„Bude to naša prvá jazda po zime. Vozne sú po servisnej údržbe v dobrom technickom stave. Pre cestujúcich sme už tradične pripravili aj sprievodný program. Po príchode do obce Slanec navštívime tunajšiu pamätnú izbu, kde sa dozvieme čo-to z histórie obce i hradu. Nenáročnou turistickou prechádzkou sa dostaneme až na hrad, odkiaľ sa pokocháme pekným výhľadom, „ približuje program sobotňajšieho výletu Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel.
Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickými motorákmi M 131.1125 a M 131. 1538 známymi aj ako „Magda a Ľubka“ po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

Ponuka jázd

Prepravný poriadok nostalgických vlakov ŽSR  TU

Klub historických koľajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach

Hanojská 4, 
040 13, Košice

Tel: +421 902 104 756
E-mail: khkv@khkv.sk


Historický osobný motorový vozeň M 131.1538 "Ľubka", zrekonštruovali dobrovoľníci z KHKV a zamestnanci firmy Renova, Autodoprava Peter Ferenc a spoločnosť Zastrova,

za finančnej podpory projektu:

Terra Incognita

Košického samosprávneho kraja.